دندانپزشکی 88 کرمانشاه
 
PortalHomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 !رابطه روز تولد و شخصیت شما

Go down 
AuthorMessage
sa/baPosts : 54
Join date : 2010-04-30

PostSubject: !رابطه روز تولد و شخصیت شما   Sat Jul 17, 2010 10:16 am

روان شناسان شخصیتی براین عقیده اند که شماره تولد، شما را از آن چیزی که می خواهید باشید دور نمی کند، بلکه مانند رنگی است که نوع آن و زیبایی اش برای افراد مختلف متفاوت است. به مثال زیر توجه کنید فرض می کنیم که شما متولد 8 مهر 1370 هستید.مهر ماه هفتم (7) سال است

پس :


8 = 1+7 = 17 = 5+8+3+1 = 1385 = 1370+7+8
شماره تولد 8 است و اکنون می توانید آنچه راکه مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید .
تفسیر اعداد :

1- خالق و مبتکر :

' یک' ها پایه و اساس زندگی هستند. همیشه عقاید جدید و بدیع دارند و این حالت در آنها طبیعی است. همیشه دوست دارند تمامی کارها و مسائل بر حول محوری که آنها می گویند و تعیین می کنند در گردش باشد و چون مبتکر هستند، گاهی خود خواه می شوند. با این حال 'یک' ها بشدت صادق و وفادارند و به خوبی مهارتهای سیاسی را یاد میگیرند . همیشه دوست دارند حرف اول را بزنند و غالبا رهبر و فرمانده هستند، چون عاشق این هستند که 'بهترین' باشند . در استخدام خود بودن و برای خود کار کردن بزرگترین کمک به آنهاست ولی باید یاد بگیرند عقاید دیگران ممکن است بهتر باشد و باید با رویی باز آنها را نیز بشنوند .

2- پیام آور صلح :

' دو' ها سیاستمدار به دنیا می آیند ! از نیاز دیگران خبر دارند و غالبا پیش از دیگران به آنها فکر می کنند . اصلا تنهایی را دوست ندارند . دوستی و همراهی با دیگران برایشان بسیار مهم است و می تواند آنها را به موفقیت در زندگی رهنمون سازد . اما از طرف دیگر ، چنانچه در دوستی با کسی احساس ناراحتی کنند ترجیح می دهند تنها باشند.از آنجایی که ذاتا خجالتی هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنند و با استفاده از لحظه ها و فرصت ها آنها را از دست ندهند .

3- قلب تپنده زندگی :

' سه ' ها ایده آلیست هستند، بسیار فعال،اجتماعی،جذاب،رمانتیک وبسیار بردبار و پر تحمل .خیلی کارها را با هم شروع می کنند اما همه آنها را پیگیری نمی کنند. دوست دارند که دیگران شاد باشند و برای این کار تمام تلاش خود رابه کار می گیرند. بسیار محبوب اجتماعی و ایده آلیست هستند اما باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقعگرایایه تری هم ببینند .

4- محافظه کار :

' چهار' ها بسیار حساس و سنتی هستند. آنها عاشق کارهای روزمره، روتین و پیرو نظم و انضباط هستند و تنها زمانی وارد عمل می شوند که دقیقا بدانند چه کاری باید انجام دهند. به سختی کار و تلاش می کنند. عاشق طبیعت و محیط خارج از خانه هستند . بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. اما باید یاد بگیرند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و با خود مهربانتر باشند .

5- ناهماهنگ با جماعت :

' پنج' ها جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطر پذیری و اشتیاق سیری ناپذیر آنها به جهان هستی و دیدن محیط اطراف خود،غالبا برایشان درد سر ساز می شود. آنها عاشق تنوع هستند ودوست ندارند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند. تمام دنیا مدرسه آنهاست و در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند. سوالات آنها هرگز تمام نمی شود. آنها به خوبی یاد گرفته اند که قبل از اقدام به عمل، تمامی جوانب کار را سنجیده و مطمئن شوند که پیش از نتیجه گیری ،تمامی حقایق را مد نظر قرار داده اند .

6- رمانتیک و احساساتی :

' شش' ها ایده آلیست هستند و زمانی خوشحال می شوند که احساس مفید بودن کنند . یک رابطه خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان موثر است و آنها حس غریب برای مراقبت از دیگران و کمک به آنها دارند. بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی می شوند. عاشق هنرو موسیقی هستند .. دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند.'شش' ها باید بین چیزهایی که می توانند آنها را تغییر دهند و چیزهایی که نمی توانند، تفاوت قائل شوند .

7- عاقل و خردمند :

' هفت' ها جستجو گر هستند. آنها همیشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفی بوده و به سختی اطلاعات به دست آمده را با ارزش حقیقی آن می پذیرند.احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری های آنها ندارد. با اینکه در مورد همه چیز در زندگی سوال می کنند اما دوست ندارند مورد پرسش واقع شوند و هیچگاه کاری را ابتدا به ساکن با سرعت شروع نمی کنند و شعارآنها این است که به آرامی می توان مسابقه را برد. آنها فیلسوفهای آینده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می خواهند می رسند و سوال بی جوابی ندارند . مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه !

8- آدم کله گنده :

' هشت ' ها حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه ای سراغ مشکل رفته و آن را حل می کنند. قضاوتی درست دارند و بسیار مصمم هستندو طرحهاو نقشه های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. مسوولیت افراد را بر عهده می گیرند و مردم را با هدف خاص خود می بینند. با شرایط ویژه ای این امکان رابه وجود می آورند که دیگران همیشه آنها را رئیس ببینند .

9- اجرا کننده و بازیگر :

' نه ' ها ذاتا هنرمند هستند . بسیار دلسوز دیگران و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمک به دیگران خرج میکنند . با جذابیت ذاتی شان اصلا در دوست یابی مشکلی ندارند و هیچ کـس برای آنها فرد غریبه ای به حساب نمی آید.در حالات مختلف شخصیت های متفاوتی از خود بروز می دهند و برای افرادی که اطرافشان هستند شناخت این افراد کمی دشوار به نظر می رسد . آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی نشان می دهند. افرادی خوش شانس هستند اما خیلی وقتها از آینده خود بیمناک و نسبت به آن هراسان هستند. آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که می تواند مکملشان در زندگی باشد دست یابند

Back to top Go down
View user profile
fatima

avatar

Posts : 103
Join date : 2010-04-28

PostSubject: Re: !رابطه روز تولد و شخصیت شما   Sun Jul 18, 2010 5:14 am

mer30 valy chera baraye man eshtebah gofte buuuuud!!!!!1
Back to top Go down
View user profile
hosna

avatar

Posts : 161
Join date : 2010-04-30

PostSubject: Re: !رابطه روز تولد و شخصیت شما   Sun Jul 18, 2010 9:12 am

خیلی جالب بود ،ممنون Wink Wink ...برای من یکی که یه کمی درست گفته...
اینهم یه روش جدید برای کشف شخصیت....
براساس نتايج به دست آمده انتخاب طعم و مزه غذا و بسياري از ديگر خوردني‌ها همچون انتخاب رنگ لباس يا
نوع كيف و كفش يا حتي عطر و ادكلن برگرفته از شخصيت افراد است.
ممكن است شما با خود بگوييد كه انواع طعم و مزه را دوست داريد، اما بالاخره يكي از آنها را نسبت به انواع ديگر ترجيح مي‌دهيد كه همان نشان‌دهنده شخصيت اصلي شماست.
اگر شما از جمله افرادي هستيد كه هميشه بستني وانيلي را انتخاب مي‌كنيد بايد به شما بگوييم كه شما فردي هستيد كه سال‌هاي طولاني نتوانسته‌ايد بخوبي خودتان را بشناسيد. علي‌رغم اين كه بسياري از افراد تصور مي‌كنند كه شما فردي بسيار محتاط و خوددار هستيد، ولي هميشه دست به انجام كارهاي خطرناك مي‌زنيد و هيچ‌گاه عاقبت انجام آن را در نظر نمي‌گيريد، در اغلب مواقع نيز براساس احتمالات تصميم مي‌گيريد و به همين علت هميشه خود را به خطر مي‌اندازيد.
همان طور كه انتخابتان نشان مي‌دهد در انجام كارهايي كه در محيط كارتان به شما واگذار مي‌شود نيز معمولا خيلي فرد باانگيزه‌اي نيستيد و از انجام كارهاي يكنواخت و روزمره از كوره به در نخواهيد رفت، چون اصولا فردي هستيد كه به دنبال سادگي و آرامش مي‌گرديد.
علاقه زيادي به كاري كه انجام مي‌دهيد، نداريد و اين علاقه و اشتياق شما تنها در حد و اندازه‌اي است كه به شما اين امكان را مي‌دهد كه از خواب بيدار شده و خود را براي حضور در محل كارتان آماده كنيد.
اما اگر شما از بين انواع مختلف بستني‌ها، خوردن بستني شكلاتي را ترجيح مي‌دهيد، برخلاف آنچه اطرافيانتان تصور مي‌كنند فردي محتاط، منطقي و خوددار هستيد كه همواره در‌تلاش هستيد هر طور شده در جهت جريان رودخانه حركت كنيد تا براي خودتان دردسر نسازيد.
معمولا تا جايي محتاطانه رفتار مي‌كنيد و در رفتارهاي خود دقت داريد كه ترجيح مي‌دهيد به شما بگويند فردي خجالتي هستيد تا اين كه تصور شود شما فردي هستيد كه مي‌خواهيد مركز توجه باشيد و به اصطلاح همانند سكاندار يك كشتي عمل مي‌كنيد.
شما فردي خلاق هستيد كه نه تنها در اداره زندگي بلكه در انجام كارهايي كه وظيفه انجام آنها را برعهده مي‌گيريد نيز از انديشه‌ها و افكار خلاقانه خود كمك مي‌گيريد تا تنوع را جايگزين يكنواختي‌هاي مسير زندگي سازيد.
و اما بالاخره اگر شما خوردن بستني ميوه‌اي را به بستني وانيلي و شكلاتي ترجيح مي‌دهيد فردي هستيد كه همه زندگي خود را وقف كارتان مي‌كنيد و هميشه انتظار داريد، به خاطر اين كه بخوبي از عهده انجام كاري كه به شما محول شده برآمده‌ايد از شما تشكر و قدرداني به عمل آورند.
اگرچه اغلب ترجيح مي‌دهيد كه حتي اوقات فراغت خودتان را نيز به انجام كارهاي شخصي اختصاص دهيد؛ اما اگر قرار باشد بين كمك به ديگران يا استراحت و خوابيدن در كنار ساحل يكي از آنها را انتخاب كنيد، ترجيح مي‌دهيد كه به ديگران در انجام كارهايشان كمك كنيد.
اين گروه از افراد معمولا جنبه مادي ـ اقتصادي را براي انجام كارشان در نظر نمي‌گيرند بلكه تصور مي‌كنند اگر كارشان را بخوبي انجام دهند، مي‌توانند به محبوبيت خاصي نزد كارفرما دست يابند و به همين علت اگر به خاطر تلاش‌هايشان از آنها تشكر و قدرداني نشود، بشدت آزرده و رنجيده‌خاطر خواهند شد.
اگرچه ممكن است اين خصوصيات در بين همه افرادي كه در اين گروه طبقه‌بندي شده‌اند، عموميت نداشته باشد اما اين نتايج براساس بررسي‌هاي آماري انجام شده و نظرسنجي بين گروهي از افراد است كه مي‌تواند در مورد اغلب افراد صحت داشته باشد..
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: !رابطه روز تولد و شخصیت شما   

Back to top Go down
 
!رابطه روز تولد و شخصیت شما
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Dentistry of KUMS :: تالار گوناگون :: سرگرمی-
Jump to: