Dentistry of KUMS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

دندانپزشکی 88 کرمانشاه

PortalHomeSearchLatest imagesRegisterLog in

شایدم بدونید..............

Go down 
+2
saman.f
hosna
6 posters
AuthorMessage
hosna

hosna

شایدم بدونید.............. Empty
PostSubject: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptyFri Aug 12, 2011 2:34 pm

میدونی چرا لباس فارغ التحصیلی توی کل جهان این شکلیه؟

یك نمونه دیگر از ارزشهای ایرانی كه خود ما آنرا نمی شناسیم ردای فارغ التحصیلی است.

لابد تا به حال شما هم دیده اید وقتی یك دانشجو در دانشگاههای خارج می خواهد

مدرك دكترای خود را بگیرد، یك لباس بلند مشكی به تن او می كنند

و یك كلاه چهارگوش كه از یك گوشه آن یك منگوله آویزان است بر سر او میگذارند

و بعد او لوح فارغ التحصیلی را می خواند

هنگامی كه از ما سوال میشود كه این لباس و كلاه چیست؟ چه پاسخی میدهید؟

هنگامی كه از یك اروپایی یا ژاپنی و یا حتی آمریكایی سئوال شود

این لباس چیست كه شما تن فارغ التحصیلانتان می كنید می گویند

(Avicenna) ما به احترام آوای سنا(ابن سینا)پدر علم جهان

این لباس را به صورت نمادین می پوشیم.

آنها به احترام «آوی سنّا» كه همان «ابن سینا»ی ماست كه لباس بلند رِدا گونه

می پوشیده، این لباس را تن دانشمندان خود می كنند.

آن كلاه هم نشانه همان دَستار است (کمی فانتزی شده) و منگوله آن نمادی

از گوشه دستار خراسانی كه ما ایرانی ها در قدیم از گوشه دَستار آویزان می كردیم

و به دوش می انداختیم..

در اروپا و آمریكا علامت یك آدم برجسته و دانش آموخته را لباس و كلاه ابن سینا

می گذارند، ولی ما خودمان نمیدانیم....!!!!!!ا
Back to top Go down
saman.f

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptySat Aug 13, 2011 6:44 am

اگه ازما بپرسند که بیوگرافی یک فرد عرب در روستای فلان ، کوچه فلان ، پلاک فلان در سال فلان را شرح بده عین بلبل جواب میدیم اما ما حتی سالروز تولد کوروش یا روز جهانی کوروش بزرگ افتخار ایران زمین را نمیدانیم.این روز تنها در تقویم ایرانی ها نیست
pale pale

هفتم آبان ماه مطابق با بيست و نهم اكتبر روز جهاني كوروش (سايرس دي) نام گذاري شد است كه از دير باز پارسيان، يهوديان، دوستداران حقوق بشر و هواداران اداره جهان به صورت ملل مشترك المنافع آن را گرامي مي دارند و رعايت مي كنند.
اين روز به مناسبت تكميل تصرف امپراتوري بابل به دست ارتش ايران (اكتبر سال ۵۳۹ پيش از ميلاد) و پايان دوران ستمگري در دنياي باستان برقرار شده است . ۲۵۴۴ سال پيش در همين ماه اعلاميه تاريخي كوروش بزرگ در زمينه حقوق افراد و ملل انتشار يافته بود كه نخستين سنگ بناي يك دولت مشترك المنافع جهاني و هر سازمان بين المللي بشمار مي آيد.

ممنون از پست خیلی خوبتون

Last edited by saman.f on Sat Aug 13, 2011 2:39 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
sadeghi

sadeghi

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptySat Aug 13, 2011 9:58 am

من هم با سامان موافقم ....فکر کنم ما اعراب رو بهتر از بزرگان خودمون میشناسیم...
No No No No
Back to top Go down
s sahar

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptyFri Aug 19, 2011 11:05 am

مرسی خیلی جالب بود من واقعا نمی دونستم
ولی من با این قضیه ی اینکه دیگران بهتر از ما ایرا ن و تاریخ ایران رو میشناسند موافق نیستم دیگران فقط ایران رو میشناسند به خاطر این که پادشاه هخامنشی یهودی ها رو از بردگی آزاد کرد براایران ارزش قایل هستند اون ها از ایرانی و ایران متنفرند ودوست دارند در این دنیا هر چی هست به اسم خودشون باشه . این که اختراعات و اکتشافات خیلی از دانشمند های مارو حتی قبول ندارند و به اسم خودشون ثبت کردند کوچیک ترین مثال اون گرد بودن کره ی زمین بود که ابو ریحان بیرونی اون رو کشف کرد. اگه از یک خارجی در مورد ایران بپرسی فقط میگه کوروش و هخامنشیان که نشون دهنده ی تبلیغات گسترده ی اونها برای همون موردی که گفتمه ولی ما باید در دوران ابتدایی و دبیرستان و راهنمایی در مورد اختراعات و دانشمندان وتا حدودی قدرتمندان و پادشاهان اون ها بخونیم
حالا ما بیشتر از اون ها میدونین یا اون ها بیشتر از ما به عهده ی خودتون
Back to top Go down
sa/ba

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptyFri Aug 19, 2011 9:16 pm

مرسي جالب بود _منم مثل خانم ميرزايي با اين موضوع كه ديگران ايران وبزرگان ايرانو بهتر از ما ميشناسن مخالفم اما با عرض پوزش اصلا اين حرفو كه غير ايراني ها از ايران و ايراني متنفرند قبول ندارم توي دنياي جديد ديگه فكر نميكنم خشونت وتنفر جايي بين مردم داشته باشه اگه بيگانگان سعي دارن اكتشافات مفاخر مارو به اسم خودشون كنن از خباثت اونا نيست از كاهلي ماست!!اين وظيفه ماست كه بزرگانمونو به دنيا معرفي كنيم نه ديگران..............در مورد اعرابم به نظرم اصلا اينجوري نيست كه علامه باشيم ما فقط فكر ميكنيم اعراب زندگي مارو تسخير كردن علتشم اينكه در مورد هويتمون كم اطلاعيم و منتظريم يكي بياد و تاريخمونو با پاورپوينت واسمون ارائه بده! درحالي كه خودمون بايد دنبال كشف حقيقت باشيم.
ببخشيد كه طولاني شد اميدوارم اساعه ادب نشده باشه
Back to top Go down
sadeghi

sadeghi

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptySat Aug 20, 2011 9:24 am

در مورد تنفر از ایران و ایرانی هر کس ممکنه نظر متفاوتی داشته باشه که نظر شخصی خودشه
اما در مورد پاورپوینت....به نظر من وقتی برای نشون دادن بزرگان کشورای دیگه فیلم های میلیاردی
ساخته میشه که حتی بچه های 5ساله رو هم تحت تاثیر قرار میده
هیچ اشکالی هم نداره که کسی با پاور پوینت تاریخمون رو برامون بگه.............
Back to top Go down
sa/ba

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptySat Aug 20, 2011 11:29 am

در مورد نظر شخصي افراد هيچ شكي نيست كه حق با شماست به همين دليل نظر من اينه كه نبايد به دنيا بدبين باشيم! منظورم از پاورپوينت هم فقط جنبه مزاح داشت. حرف اصلي من اينه كه هيچ كس ايرانو بيشتر از ما ايرانيا دوست نداره و ما اين عشق و علاقه به فرهنگ و مفاخرمونو بايد به دنيا نشون بديم به قول بزرگي كه ميگفت مشكل تاريخي ما ايرانيها اينه كه خوب حرف ميزنيم اما عمل نه..... ؛اينجا هم مشكل سر همون كسي هست كه بايد اين وظيفه رو انجام بده حالا كه همه ميدونيم در اين زمينه كم كاريم همديگه رو متهم ميكنيم و يا واسه خودمون دشمن فرضي اي درست ميكنيم كه هميشه در كمين نشسته و هيچ كار ديگه اي بجز نقشه كشيدن براي ما نداره!!!! اما هيچ وقت تصميم جدي نميگيريم كه حالا كه تقريبا ميشه گفت هيچ مسئولي براي معرفي ايران به جهانيان فيلم ميلياردي نميسازه و يا حداقل براي مقابله با برخي اهانت ها (مثل فيلم اسكندر مقدوني ) اقدام عملي انجام نميده بايد چكار كرد؟! به عقيده من اين وظيفه نسل ماست كه وضع پيش اومده رو اصلاح كنيم مثلا از طريق شبكه هاي اجتماعي ،مقالات علمي ويا حتي ساختن فيلم كوتاه!!! بازم ببخشيد كه طولاني شد
Back to top Go down
hosna

hosna

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptySat Aug 20, 2011 5:00 pm

بنظر من ما خودمون باید خودمون و ایرانی بودنمونو به بقیه ثابت کنیم نه منتظر باشیم که ما رو کشف کنن!!!!!....و اینو باید در عمل ثابت کنیم///
به هر حال ما هممون ایرانی هستیم و در این هم که همه نظراتمون در جهت پیشرفت وطنمونه هیچ شکی نیس،و همشون مهم و قابل احترامن گرچه با هم یه فرقایی داشته باشن
ممنون از نظرات خوبتون........ cheers cheers
Back to top Go down
saeede

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptySun Aug 21, 2011 10:15 am

واقعا جالب بود،نمیدوستم!!مرسی

میشه گفت که ما باید برای معرفی فرهنگمون بیشتر تلاش کنیم و در کل من با صبا خانم موافقم Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Back to top Go down
s sahar

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. EmptyFri Aug 26, 2011 10:31 am

منم با این قضیه خیلی موافقم که باید خودمون بزرگترین قدم هارو برای ایران برداریم ولی همین جوری که شما گفتید ما ایرانی ها بیشتر مرد حرفیم تاعمل چه خوب می شد هممون با تمام وجود برای ایران تلاش میکردیم .
ولی منظور من بیشتر از اون چیزهایی که گفتم این نبود که به کسی خدایی نکرده توهین کنم بیشتر منظور من این بود که همون فیلم اسکندرو که گفتید هالیوودی ها ساختند وما خیلی و بعضی ها اصلا قبولش ندارن ولی چرا باید حرف های دیگه و مستند های دیگه ای رو که اونها می سازند قبول کنیم
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: شایدم بدونید..............   شایدم بدونید.............. Empty

Back to top Go down

شایدم بدونید..............
Back to top 
Page 1 of 1